Ga naar inhoud

Geld bijverdienen met klusjes in je buurt

Wat je per klus verdient, wat je nodig hebt en waar je op let. Kies hieronder wat je wilt doen.

Wat wil je doen?

De bedragen zijn richtprijzen voor hulp uit de buurt; je tarief spreek je zelf af. Wat bedrijven rekenen staat in de prijsgidsen.

Klusjes en handwerk

Meubels monteren, lampen en planken ophangen, kleine reparaties, schilderen.

  • Meubels of IKEA-kast monteren€18 tot €25 per uur
  • Lamp of plank ophangen€20 tot €30 per uur
  • Kleine reparaties in huis€20 tot €35 per uur
  • Met eigen basisgereedschap kun je meer klussen aannemen.
  • Vraag vooraf een foto, dan weet je wat je meeneemt.
  • Elektra, gas en water laat je aan een vakman.
Open klussen

Oppassen

Spelen, eten geven, helpen met huiswerk, naar bed brengen.

  • Oppas van 13 of 14 jaar€3,50 tot €5 per uur
  • Oppas van 15 tot 17 jaar€4,50 tot €7,50 per uur
  • Oppas van 18 tot 20 jaar€8 tot €12 per uur
  • Oppas van 21 of oudervanaf €14,99 per uur
  • Geen diploma nodig; kinder-EHBO geeft ouders vertrouwen.
  • Vraag naar allergieën, huisregels en noodnummers.
  • Zeg nooit op het laatste moment af.

Jonger dan 16? Extra regels

Open klussen

Schoonmaken

Wekelijkse hulp, een grote schoonmaak, ramen binnen, strijken.

  • Huishoudelijke hulp, wekelijks€17 tot €22 per uur
  • Grote schoonmaak€18 tot €25 per uur
  • Eindschoonmaak bij verhuizing€18 tot €25 per uur
  • Schoonmaakmiddelen heeft de opdrachtgever meestal zelf.
  • Spreek af welke kamers erbij horen.

Werk aan huis: minstens €16,19 per uur vanaf 21 jaar (regeling)

Open klussen

Tuinwerk

Gras maaien, de heg snoeien, onkruid wieden, bladeren ruimen.

  • Gras maaien€17 tot €22 per uur
  • Heg snoeien€18 tot €25 per uur
  • Onkruid wieden€17 tot €20 per uur
  • Vraag vooraf of er gereedschap is.
  • Spreek af wie het groenafval afvoert.
  • De meeste vraag is in het voorjaar en de zomer.
Open klussen

Verhuishulp

Dozen en meubels sjouwen, in- en uitpakken, kasten opbouwen.

  • Dozen en meubels sjouwen€15 tot €22 per uur
  • Inpakken of uitpakken€15 tot €18 per uur
  • Studentenkamer verhuizen€15 tot €20 per uur
  • Stevige schoenen en werkhandschoenen; til met je benen.
  • Vraag naar trappen, een lift en zware spullen.
  • Het busje regelt de opdrachtgever meestal zelf.
Open klussen

Boodschappen doen

Wekelijkse boodschappen, de apotheek, een pakketje. Vaak voor ouderen.

  • Wekelijkse boodschappen€16 tot €20 per uur
  • Apotheek of pakketje ophalen€8 tot €15 per keer
  • Grote voorraad inslaan€16 tot €20 per uur
  • De klant betaalt de boodschappen; bewaar het bonnetje.
  • Vraag nooit iemands pinpas met pincode.
  • Een fiets met een krat volstaat.
Open klussen

Honden uitlaten

Een vaste wandeling op werkdagen, of oppassen tijdens de vakantie.

  • Wandeling van 30 minuten€10 tot €15 per keer
  • Wandeling van een uur€15 tot €20 per keer
  • Extra hond in dezelfde wandeling€5 tot €8 extra
  • Vraag naar gedrag, angsten en commando's.
  • Opruimen is in de meeste gemeenten verplicht.
  • Check of je aansprakelijkheidsverzekering dit dekt.
Open klussen

Bereken je verdiensten

Wat voor klusjes wil je doen?

Tarief: €17-25/uur

10uur
1 uur40 uur
Per week€0 - €0
Per maand€0 - €0

Gemiddeld verdien je

€0/maand

bij 10 uur/week tuinwerk

Voorbeelden:

5 uur/week

€420/mnd

10 uur/week

€840/mnd

20 uur/week

€1680/mnd

Begin met verdienen

Advertenties

Klusjes of een gewone bijbaan?

Klusjes zijn flexibeler, een bijbaan geeft meer zekerheid. Veel mensen combineren een paar vaste uren met losse klussen.

VergelijkingKlusjesBijbaan in loondienst
TariefZelf afspreken, per klusVast uurloon (cao of minimumloon)
UrenWisselt per week, jij kiestVaste diensten of een rooster
BelastingZelf opgeven in je aangifteWerkgever houdt loonheffing in
VakantiegeldBij werk aan huis wettelijk 8%, maar je moet het afsprekenMeestal 8%, automatisch
ZekerheidGeen vaste inkomstenContract, vaste uren

Student of scholier? Daar gelden eigen regels: zie bijverdienen als student en bijverdienen als scholier.

Belasting en regels

Belasting

Geef wat je verdient op in je aangifte, ook als het contant was. Een vast belastingvrij bedrag bestaat niet.

Zo geef je het op (opent in een nieuw tabblad) · belastingdienst.nlMeer uitleg

Minimumloon

Bij werk aan huis is het minimumloon plus vakantiegeld de ondergrens: vanaf 21 jaar €16,19 per uur.

Bedragen per leeftijd (opent in een nieuw tabblad) · rijksoverheid.nl

Uitkering

Met een WW-, bijstands- of WIA-uitkering moet je bijverdiensten melden.

Wat mag wel en niet

Verzekering

Je gewone aansprakelijkheidsverzekering dekt schade tijdens betaald werk vaak niet.

Wat wel en niet gedekt is

Toeslagen

Extra inkomen kan je zorgtoeslag, huurtoeslag of kindgebonden budget verlagen.

Proefberekening (opent in een nieuw tabblad) · belastingdienst.nl

Veelgestelde vragen over bijverdienen

Hoeveel verdien je met klusjes?
Dat spreek je zelf af met de opdrachtgever. Voor de meeste klussen ligt de richtprijs voor hulp uit de buurt tussen €15 en €25 per uur. Bij oppassen hangt het af van je leeftijd, honden uitlaten gaat meestal per wandeling. De richtprijzen per klus staan bovenaan deze pagina.
Heb ik ervaring nodig?
Voor veel klussen niet: boodschappen doen, verhuishulp, tuin opruimen of honden uitlaten kun je zonder ervaring. Opdrachtgevers kijken vooral naar je profiel, je reacties en of je afspraken nakomt.
Hoe word ik betaald?
Je rekent onderling af met de opdrachtgever, contant of via Tikkie, nadat de klus gedaan is. KlusjeBij zit niet tussen de betaling en rekent geen kosten.
Moet ik belasting betalen over wat ik bijverdien?
Wat je met klusjes verdient, geef je zelf op in je aangifte inkomstenbelasting. Er bestaat geen vast belastingvrij bedrag. Bij een laag jaarinkomen betaal je door de heffingskortingen vaak weinig of niets, maar opgeven moet wel.
Zijn er genoeg klussen bij mij in de buurt?
Dat verschilt per plek. Vul je postcode in je profiel in: dan mailen we je zodra er een nieuwe klus bij jou in de buurt geplaatst wordt, en hoef je niet zelf steeds te kijken.
Hoeveel uur moet ik werken?
Zoveel als je wilt. Je reageert alleen op klussen die je uitkomen; er is geen minimum en niemand plant je in.

Klaar om te beginnen?

Maak gratis een profiel en vul je postcode in, dan hoor je het als er een klus bij jou in de buurt komt.

Zoek je juist iemand voor een klus? Plaats je klus gratis.